Czy franczyza edukacyjna to dobry pomysł na biznes?

Udostępnij nasze posty

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Franczyza edukacyjna, jako model współpracy biznesowej, istnieje na rynku od ponad wieku. Zasady jej funkcjonowania są dość zdefiniowane i zwykle są formułowane na podstawie praktyki współpracy pomiędzy partnerami. Franchising oznacza […] cały zakres stosunków ekonomicznych, w ramach których właściciel produktu, procesu lub nazwy zezwala innej firmie (osobie) na prowadzenie określonej działalności w zamian za pewną opłatę” (A. Tokaj-Krzewska).

Warto w nią wejść?

Franczyza edukacyjna jest gotowym i sprawdzonym sposobem na biznes.

Ponieważ daje realne poczucia bezpieczeństwa i wsparcie na wielu poziomach. Wchodząc na rynek edukacyjny i będąc na nim nowym, franczyzobiorczyni już na starcie wyróżnia się znaną marką. Franczyza edukacyjna to pełne wsparcie ekspertów. To także wysoka i zweryfikowana już jakość usług oraz pełny i kompleksowy zestawe metod, technik i rozwiązań. Trudno o lepszy debiut.

Franczyza edukacyjna to opłacalny projekt

Usługi edukacyjne oferowane w ramach zdefiniowanych stosunków ekonomicznych, w obrębie których właściciel produktu, procesu lub nazwy zezwala na prowadzenie określonej działalności w zamian za opłaty (stanowiące istotę franczyzy) są spójnym, a przez to opłacalnym projektem: z przemyślanym produktem, zwykle wieloletnim doświadczeniem, najwyższym standardem prowadzonych zajęć, które franczyzobiorca może zaoferować swoim klientom już od pierwszego dnia działalności swojej placówki.

Franczyzy edukacyjne kojarzą się z ogromnym przedsięwzięciem wymagającym dużych inwestycji: tak finansowych, jak i merytorycznych. To nie do końca tak jest.

Co prawda franczyzobiorca\zyni musi ponieść opłatę franczyzową, ale to właśnie ona gwarantuje zainteresowanie klientów. Sprawdzone i rekomendowane metody nauczania, pełne pakiety szkoleniowe, know how prowadzenia instytucji zawarte w modelach sprzedażowych i marketingowych (jakie swoim partnerom oferuje np. Soward Smart Kids Academy) istotnie zwiększa szansę na sukces.

Decyzja o współpracy franczyzowej to umowa, która obowiązuje obie strony i na każdą nakłada prawa i obowiązki. O ile podstawowym zadaniem franczyzodawcy jest przekazanie brandu i know how, rolą franczyzobiorczyni jest przestrzeganie wspólnych zasad i rozwijanie biznesu. Wejście we współpracę na bazie franczyzy daje franczyzobiorczyni wiele korzyści, zwłaszcza w przypadku biznesu edukacyjnego. Ciągła, bezpieczna, holistyczna opieka merytoryczna i marketingowa, którą uzyskuje, jest wartością nadrzędną.

Ten model biznesu nie jest tylko sprzedażą prawa do używania logo lub znaku towarowego, ale całym systemem prowadzenia biznesu we wszystkich jego aspektach. Systemowa i systematyczna opieka jest tu clue wszystkiego.

Zapisz się do naszego newslettera

Śledź informacje od nas

Artykuły powiązane

co to franczyza
Blog

Czym jest franczyza i na czym polega?

Co to franczyza? Wiele osób zastanawia się, co to jest franczyza. Termin ten wywodzi się od francuskiego „franchise” i oznacza współpracę między niezależnymi przedsiębiorcami. Pierwszy, zwany franczyzobiorcą, tworzy określony pomysł na biznes i przekazuje swoją wiedzę na temat prowadzenia firmy drugiej stronie, czyli franczyzobiorcy. Ten korzysta z zaproponowanych koncepcji i rozwija działalność pod szyldem użyczonej

Blog

Franczyza, czyli sprawdzona formuła

Oryginalne pomysły na sprawdzony biznes? Taki jest cel podejmowania współpracy franczyzowej. Aby odnieść sukces, trzeba właściwie wybrać partnera biznesowego. Biznes można bowiem zrobić (prawie) na wszystkim. Trzeba tylko mieć dobry pomysł. Ten zwykle gwarantuje stabilna i bezpieczna franczyza – partner biznesowy, który może się pochwalić ugruntowaną pozycją na rynku. Franczyza Grupy Edukacyjnej Soward działa na

Chcesz przyspieszyć swój biznes?

Napisz do nas i pozostań w kontakcie

Przewiń do góry