Działalność Grupy Soward

Międzynarodowy program wspierania kompetencji szkolnych
i życiowych, wzmacniania zmysłów, potencjału umysłowego
i mindfulness dla dzieci, dzięki któremu życie Twojego dziecka zmieni się na lepsze.

Poznaj metodę, która poprawia kompetencje szkolne i życiowe dziecka i jest najlepszym rozwiązaniem, dzięki wzmocnieniu zmysłów i funkcji wykonawczych mózgu.

Międzynarodowa metoda matematyki mentalnej, która skutecznie poprawia koncentrację, skupienie i pamięć Twojego dziecka, dzięki opartemu na naukowych metodach treningowi całego mózgu.

Poznaj metodę, która poprawia umiejętność logicznego myślenia, kompetencje szkolne dziecka i jest najlepszym rozwiązaniem, dzięki ciekawej i inspirującej strukturze kursu matematyki mentalnej.

Nasz innowacyjny kurs pozwala rozwiązać najważniejsze problemy szkolne Twojego dziecka, gdyż sprawia, że uczy się ono szybciej i lepiej zapamiętuje wyuczony materiał.

Stworzona z myślą największych wyzwaniach, przed którymi staje Twoje dziecko w szkole, metoda Brainy Abacus cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, ponieważ uczy zarządzania sobą w czasie, panowania nad stresem szkolnym, co sprawia, że dziecko łatwiej osiąga sukces.

Nauka dowodzi, że dobry kurs matematyki mentalnej korzystnie wpływa na rozwój mózgu dziecka i dba o komfort jego życia.

Soward Skills to innowacyjny kurs, który w ciekawy, atrakcyjny dla Dziecka sposób odpowiada na problemy związane z pandemią: izolacja społeczna, brak relacji, uzależnienie od elektroniki, adaptacja w klasie, problemy z komunikacją z rówieśnikami.

Oparty na naukowych podstawach program  Soward Skills, poprawia umiejętności dziecka w zakresie uważności (mindfulness), budowania relacji, panowania nad emocjami i kreatywności. Korzystając z grywalizacji – innowacyjnej metody motywacji i pobudzania naturalnej ciekawości dziecka – program skutecznie rozwiązuje problemy dziecka związane z brakiem odporności psychicznej, asertywności i słabej wiary w siebie. Przygotowany specjalnie dla Dziecka kurs przedsiębiorczości, udowadnia, że sukcesu można się nauczyć, okazje trzeba tworzyć i je wykorzystywać.

Soward Skills to opracowany przez zespół międzynarodowych ekspertów z zakresu kształcenia dzieci, sprawdzony w szkole, program rozwoju kompetencji społecznych dziecka. Bazuje na założeniu, że dziś trudno powiedzieć, w jakich zawodach będą pracowały nasze dzieci. Część z profesji przyszłości dziś jeszcze nie została nazwana. Dlatego tak ważne jest, aby wyposażyć dziecko w odpowiedni zestaw kompetencji, które pozwolą mu doskonale odnaleźć się w każdych okolicznościach w świecie przyszłości. 

Międzynarodowa szkoła – symbol edukacji przyszłości dla prawdziwych liderów XXI wieku.

Powstała na fundamencie wiary, ze Dziecko ma potężny, genialny umysł,
a jego możliwości są nieograniczone. Ma w sobie talenty, pasje, zdolności. Może być, kim chce. Jego genialne wynalazki mogą rewolucjonizować świat. Jego relacje mogą przynieść ludziom szczęście. Jego życie może być pełne, świat może mu sprzyjać. Jego praca może nadawać mu poczucie sensu.

Dla dobra dziecka pracujemy, aby odkryć i odpowiednio wykorzystać jego talenty i pasje. Aby uczynić lepszym jego świat. Wszystko, co robimy służy kształceniu pokolenia świadomych siebie młodych ludzi, przekonanych o nieograniczonych możliwościach genialnego umysłu. Wierzymy, że Dziecko zasługuje, aby jako świadomy siebie dorosły zajął należne mu miejsce w globalnym świecie, w pełni wykorzystując siłę swojego intelektu, swoją kreatywność, intuicję, talenty i pasje. Wierzymy, że Twoje dziecko nosi w sobie mistrzowski potencjał i zasługuje, by zostać mistrzem świata. Swojego świata.

To jedyna w Polsce i działająca już w Częstochowie Szkoła Mistrzów  umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży oparta o grywalizację – fascynującą metodę budowania i rozwijania motywacji u dzieci.

Wszystkie kursy posiadają swoją wersję online.
Akademia Rozwoju Soward dla dzieci 7 – 10 lat.
Akademia Rozwoju Soward dla młodzieży 11 – 15.

Soward Premium

Chcesz stworzyć w swoim mieście skuteczny model biznesowy w sektorze edukacji dla dzieci? Masz swoją placówkę i chcesz zwiększyć liczbę uczniów, poszerzyć działalność, wdrożyć gotowe modele marketingu i sprzedaży, skorzystać ze sprawdzonych, skutecznych wzorów?

Jesteś gotowy na duże i dochodowe przedsięwzięcie? Poznaj nasze innowacyjne know how i stań się symbolem edukacji przyszłości. 

Dziecko w Częstochowie

Portal internetowy Grupy Soward – stworzony z myślą o dzieciach, dedykowany Rodzicom, zachęcający do wspólnego i aktywnego spędzania czasu.

Jak w soczewce skupia najważniejsze wydarzenia dla dzieci.

Znajdziecie tutaj artykuły ekspercie, porady, wywiady ze specjalistami, rozmowy z gwiazdami, kalendarz eventowy, rekomendacje czytelnicze i konkursy.

PÓŁKOLONIE 2020 to franczyza edukacyjna skierowana do wszystkich, którzy chcą prowadzić zajęcia z dziećmi w okresie letnim i zapewnić im bezpieczny wypoczynek blisko domu. Skuteczne rozwiązanie na czas pandemii.

Zarabiaj w wakacje. Wysoka stopa zwrotu. Sprawdzony biznes
i szczęśliwe dzieci. 

Galeria Edukacyjna Soward to wyjątkowe miejsce spotkań, gdzie eksperci rozwoju osobistego, wybitni pedagodzy i nauczyciele praktycy tworzą treści i dzielą się doświadczeniem.

Zapraszamy do salonów mądrych inspiracji i dojrzałych treści, butików ważnych lekcji dla dzieci i mądrej rozrywki dla rodziców. Stref relaksu, odpoczynku, spokoju i uważności. Centrów niespotykanych doświadczeń podanych w przystępnej formie.

Zapraszamy do galerii zmiany, gdzie możesz przymierzyć swoje nowe ja, pozbyć się obaw i strachu, skorzystać z szytego na miarę kostiumu wiedzy, z dożywotnią gwarancją jakości.

Centrum Sztuk Walki SOWARD

Założone w marcu 2010 r – dołączyło do Rodziny Soward w roku 2019. 

Nasza szkoła to kilka sztuk walki, a nasze marzenie to w ramach jednego dojo przybliżyć ćwiczącym wiele sztuk po to, abyś SAM mógł zdecydować co Ci najbardziej odpowiada. 

W końcu tylko u nas w Częstochowie masz do wyboru aikido, krav magę, jogę, samoobronę, karate, kick boxing, walkę mieczem oraz kijem.

Dwujęzyczne dzieci

Program powszechnej dwujęzyczności dzieci.

Dwujęzyczność to nasz cel, który rozumiemy zarówno indywidualnie – jako inwestycję tu i teraz w rozwój każdego dziecka, jak i społecznie – jako nowej jakości fundament dla polskiej gospodarki, ekonomii i polityki społecznej. Innymi słowy z powszechną dwujęzycznością wiąże się prawdziwa zmiana standardów, na której wszyscy w przyszłości skorzystamy.

Program dwujęzyczności wprowadziliśmy już dawno – dla uczniów Akademii Soward. Efekty zaskoczyły nas wszystkich. Nastawienie na naukę angielskiego języka użytkowego w sposób naturalny – poprzez gry, zabawy, różne formy warsztatowe – przyniosło szybkie i długotrwałe efekty.

Chcielibyśmy, aby każde dziecko w Polsce miało szansę i możliwość, by rozwijać się tak jak Sowardianie.

UP! Festiwal

Up! Festival to autorski projekt Akademii Soward.

Pierwszy w województwie śląskim, pierwszy na Jurze, pierwszy w Częstochowie festiwal, który powstał z myślą o Dzieciach i jest w pełni Im dedykowany.

Ideą festiwalu jest nie tyle promocja nauki i kultury w ogóle, ale przede wszystkim zachęcenie do aktywnego jej doświadczania.  Pokazujemy, że Dzieci nie powinny być tylko Odbiorcami sztuki. Powinny być jej pełnoprawnymi Uczestnikami.

Będziemy dotykać teatru, eksperymentować z nauką, kosztować kultury.
Będzie polinsensorycznie, interdyscyplinarnie,  interaktywnie.

Akademia Rodzica

Akademia Rodzica to projekt Akademii Soward dedykowany świadomym rodzicom dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym.

Projekt ma na celu wsparcie umiejętności wychowawczych rodziców, opiekunów i nauczycieli, budowanie lepszej jakości rodzicielstwa i prawdziwe włączenie rodziców w proces edukacji dzieci i młodzieży.

Obejmuje cykl spotkań, warsztatów i konsultacji z ekspertami – niekwestionowanymi autorytetami z zakresu edukacji, pedagogiki, psychologii.

Weźmiemy na warsztat tematy trudne. Zmierzymy się z problemami. Poszukamy sposobów wsparcia dzieci i młodzieży.

Pod okiem najwybitniejszych polskich specjalistów znajdziemy odpowiedzi na wszystkie pytania.

Scroll to Top