Nasza działalność

Nasza działalność

Pierwsza w Częstochowie i regionie dwujęzyczna szkoła podstawowa. Wypadkowa blisko 25 letniego doświadczenia w edukacji językowej i wczesnoszkolnej oraz neurodydaktyce. Efekt ogromnego zainteresowania małym człowiekiem i potencjałem rozwoju, jaki w nim drzemie.

Akademia Soward to miejsce wyjątkowe. To właśnie tutaj odkrywamy i rozwijamy talenty. Wspieramy, uczymy, wzmacniamy . Dzielimy się swoją wiedzą i umiejętnościami, kładąc podwaliny pod sukces małych – wielkich Sowardian: zarówno tu i teraz, jak i w przyszłości

Akademia Soward to blisko 200 uczniów i ponad 40 nauczycieli. Profesjonalna kadra, bogaty pakiet zajęć dodatkowych, autorskie programy.

Ponadprzeciętne zajęcia pozaszkolne, które odkrywają ponadprzeciętność dziecka.

Brainy to kurs, który zwiększa potencjał intelektualny dzieci i młodzieży: poprawia pamięć i koncentrację, uczy szybkiego rozwiązywania problemów, poprawia koordynację wzrokowo – ruchową, uczy radzenia sobie ze stresem.

Brainy uczy też higieny życia, przygotowując dzieci do funkcjonowania w świecie pełnym bodźców: buduje w dziecku poczucie wartości, daje siłę i pewność siebie, uczy radzenia sobie z emocjami.

Brainy wyznacza kierunek.
Kierunek motywacja. Kierunek spokój. Kierunek wyciszenie.
Uczy samodzielności myślenia i daje niezależność działania.

Wakacyjna propozycja Akademii Soward dla dzieci spędzających lato w mieście.

Morze inspiracji, góra niebanalnej, mądrej, edukacyjnej rozrywki na najwyższym poziomie stworzonej przez pedagogów z wieloletnim doświadczeniem.

Półkolonie Soward to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą, aby dziecko w kreatywny sposób spędziło letnie dni.

Każdy dzień tutaj to mądra zabawa, solidna porcja ruchu na świeżym powietrzu, odkrywanie nieodkrytego.

Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci w wieku 6 do 13 lat.

Dwujęzyczne dzieci

Dwujęzyczne dzieci

Program powszechnej dwujęzyczności dzieci.

Dwujęzyczność to nasz cel, który rozumiemy zarówno indywidualnie – jako inwestycję tu i teraz w rozwój każdego dziecka, jak i społecznie – jako nowej jakości fundament dla polskiej gospodarki, ekonomii i polityki społecznej. Innymi słowy z powszechną dwujęzycznością wiąże się prawdziwa zmiana standardów, na której wszyscy w przyszłości skorzystamy.

Program dwujęzyczności wprowadziliśmy już dawno – dla uczniów Akademii Soward. Efekty zaskoczyły nas wszystkich. Nastawienie na naukę angielskiego języka użytkowego w sposób naturalny – poprzez gry, zabawy, różne formy warsztatowe – przyniosło szybkie i długotrwałe efekty.

Chcielibyśmy, aby każde dziecko w Polsce miało szansę i możliwość, by rozwijać się tak jak Sowardianie.

Dziecko w Częstochowie

Autorski portal internetowy – stworzony z myślą o dzieciach, dedykowany Rodzicom, zachęcający do wspólnego i aktywnego spędzania czasu.

Jak w soczewce skupia najważniejsze wydarzenia dla dzieci.

Znajdziecie tutaj artykuły ekspercie, porady, wywiady ze specjalistami, rozmowy z gwiazdami, kalendarz eventowy, rekomendacje czytelnicze i konkursy.

Dziecko w częstochowie
Up! Festival

UP! Festiwal

Up! Festival to autorski projekt Akademii Soward.

Pierwszy w województwie śląskim, pierwszy na Jurze, pierwszy w Częstochowie festiwal, który powstał z myślą o Dzieciach i jest w pełni Im dedykowany.

Ideą festiwalu jest nie tyle promocja nauki i kultury w ogóle, ale przede wszystkim zachęcenie do aktywnego jej doświadczania.  Pokazujemy, że Dzieci nie powinny być tylko Odbiorcami sztuki. Powinny być jej pełnoprawnymi Uczestnikami.

Będziemy dotykać teatru, eksperymentować z nauką, kosztować kultury.
Będzie polinsensorycznie, interdyscyplinarnie,  interaktywnie.

Akademia rodzia sowardu

Akademia Rodzica

Akademia Rodzica to projekt Akademii Soward dedykowany świadomym rodzicom dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym.

Projekt ma na celu wsparcie umiejętności wychowawczych rodziców, opiekunów i nauczycieli, budowanie lepszej jakości rodzicielstwa i prawdziwe włączenie rodziców w proces edukacji dzieci i młodzieży.

Obejmuje cykl spotkań, warsztatów i konsultacji z ekspertami – niekwestionowanymi autorytetami z zakresu edukacji, pedagogiki, psychologii.

Weźmiemy na warsztat tematy trudne. Zmierzymy się z problemami. Poszukamy sposobów wsparcia dzieci i młodzieży.

Pod okiem najwybitniejszych polskich specjalistów znajdziemy odpowiedzi na wszystkie pytania.