Czy franczyza edukacyjna to dobry pomysł na biznes?

Udostępnij nasze posty

Franczyza edukacyjna, jako model współpracy biznesowej, istnieje na rynku od ponad wieku. Zasady jej funkcjonowania są dość zdefiniowane i zwykle są formułowane na podstawie praktyki współpracy pomiędzy partnerami. Franchising oznacza […] cały zakres stosunków ekonomicznych, w ramach których właściciel produktu, procesu lub nazwy zezwala innej firmie (osobie) na prowadzenie określonej działalności w zamian za pewną opłatę” (A. Tokaj-Krzewska).

Warto w nią wejść?

Franczyza edukacyjna jest gotowym i sprawdzonym sposobem na biznes.

Ponieważ daje realne poczucia bezpieczeństwa i wsparcie na wielu poziomach. Wchodząc na rynek edukacyjny i będąc na nim nowym, franczyzobiorczyni już na starcie wyróżnia się znaną marką. Franczyza edukacyjna to pełne wsparcie ekspertów. To także wysoka i zweryfikowana już jakość usług oraz pełny i kompleksowy zestawe metod, technik i rozwiązań. Trudno o lepszy debiut.

Franczyza edukacyjna to opłacalny projekt

Usługi edukacyjne oferowane w ramach zdefiniowanych stosunków ekonomicznych, w obrębie których właściciel produktu, procesu lub nazwy zezwala na prowadzenie określonej działalności w zamian za opłaty (stanowiące istotę franczyzy) są spójnym, a przez to opłacalnym projektem: z przemyślanym produktem, zwykle wieloletnim doświadczeniem, najwyższym standardem prowadzonych zajęć, które franczyzobiorca może zaoferować swoim klientom już od pierwszego dnia działalności swojej placówki.

Franczyzy edukacyjne kojarzą się z ogromnym przedsięwzięciem wymagającym dużych inwestycji: tak finansowych, jak i merytorycznych. To nie do końca tak jest.

Co prawda franczyzobiorca\zyni musi ponieść opłatę franczyzową, ale to właśnie ona gwarantuje zainteresowanie klientów. Sprawdzone i rekomendowane metody nauczania, pełne pakiety szkoleniowe, know how prowadzenia instytucji zawarte w modelach sprzedażowych i marketingowych (jakie swoim partnerom oferuje np. Soward Smart Kids Academy) istotnie zwiększa szansę na sukces.

Decyzja o współpracy franczyzowej to umowa, która obowiązuje obie strony i na każdą nakłada prawa i obowiązki. O ile podstawowym zadaniem franczyzodawcy jest przekazanie brandu i know how, rolą franczyzobiorczyni jest przestrzeganie wspólnych zasad i rozwijanie biznesu. Wejście we współpracę na bazie franczyzy daje franczyzobiorczyni wiele korzyści, zwłaszcza w przypadku biznesu edukacyjnego. Ciągła, bezpieczna, holistyczna opieka merytoryczna i marketingowa, którą uzyskuje, jest wartością nadrzędną.

Ten model biznesu nie jest tylko sprzedażą prawa do używania logo lub znaku towarowego, ale całym systemem prowadzenia biznesu we wszystkich jego aspektach. Systemowa i systematyczna opieka jest tu clue wszystkiego.

Zapisz się do naszego newslettera

Śledź informacje od nas

Artykuły powiązane

Blog

Pułapki prowadzenia franczyzy edukacyjnej – niezrozumienie zasad współpracy z franczyzodawcą

Decyzja o otwarciu własnej placówki edukacyjnej w modelu franczyzowym może być początkiem ekscytującej i satysfakcjonującej drogi zawodowej. Jednak zanim pojawi się logo na szyldzie i pierwsi uczniowie w salach, warto zatrzymać się na chwilę i dokładnie przyjrzeć się warunkom współpracy z franczyzodawcą. Dlaczego to tak ważne?Ponieważ wiele osób, z entuzjazmem rozpoczynających działalność, nie do końca

Blog

Historia sukcesu – poznaj Partnerki i Partnerów Soward

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda moment, w którym człowiek mówi sobie: „Spróbuję, bo inaczej się nie dowiem”? Kamila – jedna z naszych cudownych partnerek w Soward – była właśnie w takim punkcie. Pracowała jako edukatorka, kochała swoją pracę, ale czuła, że może stworzyć coś więcej. Coś swojego. Coś, co będzie przestrzenią dla dzieci i rodziców

Chcesz przyspieszyć swój biznes?

Napisz do nas i pozostań w kontakcie

Przewijanie do góry