Czy franczyza edukacyjna to dobry pomysł na biznes?

Udostępnij nasze posty

Franczyza edukacyjna, jako model współpracy biznesowej, istnieje na rynku od ponad wieku. Zasady jej funkcjonowania są dość zdefiniowane i zwykle są formułowane na podstawie praktyki współpracy pomiędzy partnerami. Franchising oznacza […] cały zakres stosunków ekonomicznych, w ramach których właściciel produktu, procesu lub nazwy zezwala innej firmie (osobie) na prowadzenie określonej działalności w zamian za pewną opłatę” (A. Tokaj-Krzewska).

Warto w nią wejść?

Franczyza edukacyjna jest gotowym i sprawdzonym sposobem na biznes.

Ponieważ daje realne poczucia bezpieczeństwa i wsparcie na wielu poziomach. Wchodząc na rynek edukacyjny i będąc na nim nowym, franczyzobiorczyni już na starcie wyróżnia się znaną marką. Franczyza edukacyjna to pełne wsparcie ekspertów. To także wysoka i zweryfikowana już jakość usług oraz pełny i kompleksowy zestawe metod, technik i rozwiązań. Trudno o lepszy debiut.

Franczyza edukacyjna to opłacalny projekt

Usługi edukacyjne oferowane w ramach zdefiniowanych stosunków ekonomicznych, w obrębie których właściciel produktu, procesu lub nazwy zezwala na prowadzenie określonej działalności w zamian za opłaty (stanowiące istotę franczyzy) są spójnym, a przez to opłacalnym projektem: z przemyślanym produktem, zwykle wieloletnim doświadczeniem, najwyższym standardem prowadzonych zajęć, które franczyzobiorca może zaoferować swoim klientom już od pierwszego dnia działalności swojej placówki.

Franczyzy edukacyjne kojarzą się z ogromnym przedsięwzięciem wymagającym dużych inwestycji: tak finansowych, jak i merytorycznych. To nie do końca tak jest.

Co prawda franczyzobiorca\zyni musi ponieść opłatę franczyzową, ale to właśnie ona gwarantuje zainteresowanie klientów. Sprawdzone i rekomendowane metody nauczania, pełne pakiety szkoleniowe, know how prowadzenia instytucji zawarte w modelach sprzedażowych i marketingowych (jakie swoim partnerom oferuje np. Soward Smart Kids Academy) istotnie zwiększa szansę na sukces.

Decyzja o współpracy franczyzowej to umowa, która obowiązuje obie strony i na każdą nakłada prawa i obowiązki. O ile podstawowym zadaniem franczyzodawcy jest przekazanie brandu i know how, rolą franczyzobiorczyni jest przestrzeganie wspólnych zasad i rozwijanie biznesu. Wejście we współpracę na bazie franczyzy daje franczyzobiorczyni wiele korzyści, zwłaszcza w przypadku biznesu edukacyjnego. Ciągła, bezpieczna, holistyczna opieka merytoryczna i marketingowa, którą uzyskuje, jest wartością nadrzędną.

Ten model biznesu nie jest tylko sprzedażą prawa do używania logo lub znaku towarowego, ale całym systemem prowadzenia biznesu we wszystkich jego aspektach. Systemowa i systematyczna opieka jest tu clue wszystkiego.

Zapisz się do naszego newslettera

Śledź informacje od nas

Artykuły powiązane

Blog

Podpisz umowę franczyzową w lipcu i zarabiaj od września

Marzysz o dobrych zarobkach w branży edukacyjnej? Chcesz mieć realny wpływ na przyszłość dzieci i świata? Czujesz, że to już ten czas, kiedy realizacja misji czy wyższego celu staje się priorytetem? Jeśli tak, przeczytaj tę wiadomość do końca! Franczyza edukacyjna Soward Skills to gotowy model biznesowy, który pozwala na rozpoczęcie działalność w zaledwie miesiąc po podpisaniu umowy! Stworzyliśmy dla Ciebie szkolenie wstępne, które szybko, ale skutecznie, przygotuje Cię do

Blog

Onboarding, czyli proces wdrożenia nowego franczyzobiorcy

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o podpisaniu umowy franczyzowej, upewnij się, że Twój doradca przedstawi Ci proces onboardingu, czyli wdrożenia. To bardzo ważne, żebyś znał kroki i wszystkie szczegóły związane z formą, czasem trwania i organizacją szkoleń. Każda sieć franczyzowa oferuje szkolenia, ale mogą się one bardzo różnić. Można rozróżnić dwa typy franczyz – twardą i miękką. Franczyza

Chcesz przyspieszyć swój biznes?

Napisz do nas i pozostań w kontakcie

Scroll to Top