Franczyza – pomysł na bezpieczny biznes dla przedsiębiorczych kobiet

Udostępnij nasze posty

Według Raportu 2023 „Bizneswoman Roku: Polki i przedsiębiorczość” przeprowadzonym przez Fundację Sukces Pisany Szminką, 41% Polek myśli o założeniu własnego biznesu!

Największym zainteresowaniem cieszy się branża usługowa (28%) i ta związana z edukacją i szkoleniami (18%).  Najważniejsze czynniki motywujące kobiety do założenia firmy to elastyczność i możliwość podejmowania decyzji o tym, ile, jak i gdzie pracują oraz pragnienie niezależności. Jako jeden z głównych powodów, który powstrzymuje kobiety przed podjęciem decyzji o rezygnacji z etatu na rzecz prowadzenia własnej działalności, jest brak sprawdzonego pomysłu na biznes. I tym miejscu warto rozważyć model franczyzowy. 

Co daje dobrze przygotowana oferta współpracy franczyzowej?

Gotowy i sprawdzony model biznesowy. Franczyza oferuje skalowalny model biznesowy, który znacząco ogranicza ryzyko niepowodzenia w porównaniu z tworzeniem biznesu od podstaw. Według badań aż 80 proc. franczyzobiorców po 5 latach wciąż prowadzi swoje firmy, ten sam wskaźnik wynosi tylko 20 proc. dla firm prowadzonych na własną rękę! Gotowy model biznesowy oszczędza także mnóstwo czasu na początkowym etapie działania, a dzięki temu możesz zacząć zarabiać szybciej.

Kompleksowe szkolenia. Po stronie franczyzodawcy jest  zapewnienie franczyzobiorcy kompleksowego szkolenia oraz wsparcia profesjonalnego zespołu doradców przez cały czas trwania współpracy. Najlepsze modele franczyzowe oferują rozbudowany model edukacji franczyzobiorców, dopasowany do bieżących potrzeb, etapu współpracy i zmian zachodzących na rynku. 

Rozpoznawalna marka.  Budowanie rozpoznawalności marki to długi i kosztowny proces. Nawiązując współpracę franczyzową, możesz od pierwszego dnia działalności podpierać się znanym logo i korzystać z siły całej sieci. Nawet jeśli podejmujesz współprace z młodą marką, która dopiero buduję skalę, i tak będzie Ci łatwiej, niż budując własną markę od zera.

Grupa Edukacyjna Soward wspiera przedsiębiorczość kobiet

Edukacja jest branżą, w której zdecydowanie częściej można spotkać kobiety niż mężczyzn. Tak też jest ekosystemie Soward. Aż 80% naszych franczyzobiorców to kobiety, które rozwijają swoje oddziały franczyzowe w całej Polsce. Od kilkunastotysięcznych miejscowości po duże miasta, takie jak Poznań, Gdańsk, Kraków czy Warszawa. Opracowaliśmy bezpieczny model biznesowy, który pozwala na skalowanie biznesu w oparciu o wybrane przez siebie metody nowoczesnej edukacji dzieci.

Zapisz się do naszego newslettera

Śledź informacje od nas

Artykuły powiązane

Blog

Pułapki prowadzenia franczyzy edukacyjnej – zła lokalizacja

Własna placówka edukacyjna to marzenie wielu osób – z pasją, pomysłem i gotowym programem. Ale nawet najlepszy koncept może nie wypalić, jeśli popełnisz ten jeden błąd: wybierzesz złą lokalizację. W dzisiejszym poście z cyklu „Pułapki biznesu edukacyjnego” przyglądamy się temu, jak miejsce na mapie może zadecydować o sukcesie… albo porażce Twojego przedsięwzięcia. Lokalizacja ma kluczowe

Blog

Pułapki prowadzenia franczyzy edukacyjnej – niedoszacowanie kosztów początkowych

Franczyza edukacyjna to model biznesowy, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Wiele osób decyduje się na otwarcie placówki edukacyjnej w ramach sprawdzonego konceptu, licząc na szybki zwrot z inwestycji, wsparcie franczyzodawcy oraz gotowy model operacyjny. Choć korzyści są liczne, prowadzenie franczyzy edukacyjnej wiąże się również z wyzwaniami, o których warto wiedzieć

Chcesz przyspieszyć swój biznes?

Napisz do nas i pozostań w kontakcie

Scroll to Top