Franczyza – pomysł na bezpieczny biznes dla przedsiębiorczych kobiet

Udostępnij nasze posty

Według Raportu 2023 „Bizneswoman Roku: Polki i przedsiębiorczość” przeprowadzonym przez Fundację Sukces Pisany Szminką, 41% Polek myśli o założeniu własnego biznesu!

Największym zainteresowaniem cieszy się branża usługowa (28%) i ta związana z edukacją i szkoleniami (18%).  Najważniejsze czynniki motywujące kobiety do założenia firmy to elastyczność i możliwość podejmowania decyzji o tym, ile, jak i gdzie pracują oraz pragnienie niezależności. Jako jeden z głównych powodów, który powstrzymuje kobiety przed podjęciem decyzji o rezygnacji z etatu na rzecz prowadzenia własnej działalności, jest brak sprawdzonego pomysłu na biznes. I tym miejscu warto rozważyć model franczyzowy. 

Co daje dobrze przygotowana oferta współpracy franczyzowej?

Gotowy i sprawdzony model biznesowy. Franczyza oferuje skalowalny model biznesowy, który znacząco ogranicza ryzyko niepowodzenia w porównaniu z tworzeniem biznesu od podstaw. Według badań aż 80 proc. franczyzobiorców po 5 latach wciąż prowadzi swoje firmy, ten sam wskaźnik wynosi tylko 20 proc. dla firm prowadzonych na własną rękę! Gotowy model biznesowy oszczędza także mnóstwo czasu na początkowym etapie działania, a dzięki temu możesz zacząć zarabiać szybciej.

Kompleksowe szkolenia. Po stronie franczyzodawcy jest  zapewnienie franczyzobiorcy kompleksowego szkolenia oraz wsparcia profesjonalnego zespołu doradców przez cały czas trwania współpracy. Najlepsze modele franczyzowe oferują rozbudowany model edukacji franczyzobiorców, dopasowany do bieżących potrzeb, etapu współpracy i zmian zachodzących na rynku. 

Rozpoznawalna marka.  Budowanie rozpoznawalności marki to długi i kosztowny proces. Nawiązując współpracę franczyzową, możesz od pierwszego dnia działalności podpierać się znanym logo i korzystać z siły całej sieci. Nawet jeśli podejmujesz współprace z młodą marką, która dopiero buduję skalę, i tak będzie Ci łatwiej, niż budując własną markę od zera.

Grupa Edukacyjna Soward wspiera przedsiębiorczość kobiet

Edukacja jest branżą, w której zdecydowanie częściej można spotkać kobiety niż mężczyzn. Tak też jest ekosystemie Soward. Aż 80% naszych franczyzobiorców to kobiety, które rozwijają swoje oddziały franczyzowe w całej Polsce. Od kilkunastotysięcznych miejscowości po duże miasta, takie jak Poznań, Gdańsk, Kraków czy Warszawa. Opracowaliśmy bezpieczny model biznesowy, który pozwala na skalowanie biznesu w oparciu o wybrane przez siebie metody nowoczesnej edukacji dzieci.

Zapisz się do naszego newslettera

Śledź informacje od nas

Artykuły powiązane

Blog

Na co zwrócić uwagę, przed podpisaniem umowy franczyzowej

Zgodnie z obietnicą, wracamy do Was z tematem umowy franczyzowej. Poniżej znajdziecie najważniejsze kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę, czytając wzór umowy z potencjalnym franczyzodawcą. Warunki finansoweDokładnie przeanalizuj wszystkie aspekty finansowe umowy. Zwróć uwagę na opłatę licencyjną, opłaty sieciowe, opłaty technologiczne, marketingowe oraz wszelkie inne koszty związane z prowadzeniem działalności franczyzowej. Na tej podstawie będzie

Blog

Pytania, na które musisz odpowiedzieć, zanim kupisz franczyzę

Jeśli już wiesz, że lepszą opcją dla Ciebie jest model franczyzowy niż biznes oparty na własnym pomyśle, to możesz zrobić kolejny krok. Koniecznie odpowiedz sobie na poniższe pytania. Wykonaj to zadanie bardzo rzetelnie, bo tylko wtedy podejmiesz właściwą decyzję. Każda działalność (franczyzowa i model własny) wiąże się z ryzykiem. Nie ma branży i modelu wolnego od ryzyka

Chcesz przyspieszyć swój biznes?

Napisz do nas i pozostań w kontakcie

Scroll to Top