Pytania, na które musisz odpowiedzieć, zanim kupisz franczyzę

Udostępnij nasze posty

Jeśli już wiesz, że lepszą opcją dla Ciebie jest model franczyzowy niż biznes oparty na własnym pomyśle, to możesz zrobić kolejny krok. Koniecznie odpowiedz sobie na poniższe pytania. Wykonaj to zadanie bardzo rzetelnie, bo tylko wtedy podejmiesz właściwą decyzję.

  • Czy jestem gotowa/gotowy na zaangażowanie w prowadzenie własnej firmy i związane z tym ryzyko?

Każda działalność (franczyzowa i model własny) wiąże się z ryzykiem. Nie ma branży i modelu wolnego od ryzyka niepowodzenia.

  • Czy mam odpowiednie umiejętności do prowadzenia biznesu? Jeśli nie, to czy jestem gotowa/gotowy się ich nauczyć?

Nie musisz wiedzieć wszystkiego, ale wystarczy, że będziesz otwarta/otwarty na zdobywanie nowych umiejętności.

  • Czy posiadam budżet wystarczający na pokrycie inwestycji i pierwszych miesięcy działania biznesu? Jeśli nie, to czy jestem gotowa/gotowy skorzystać z kredytu?

Każdy biznes wiąże się z koniecznością zaangażowania środków finansowych. We franczyzie płacisz z góry za gotowe rozwiązania i w perspektywie czasu oszczędzasz czas i pieniądze. 

  • Czy mam czas i energię, aby poświęcić się prowadzeniu biznesu w dłuższej perspektywie?

Nie ma biznesu, który osiąga sukces z dnia na dzień. To jak szybko będziesz zadowolona/zadowolony z efektów zależy tylko od Ciebie. 

  • Czy moje cele biznesowe i osobiste są zgodne z tym, co oferuje dana franczyza?

Koniecznie weź pod uwagę możliwości finansowe, jakie oferuje dana franczyza i wartości, w oparciu o które działa. Czy widzisz się częścią danej sieci? 

  • Czy przeprowadziłam/przeprowadziłem odpowiednie badania rynku i analizę konkurencji?

Sprawdź, jak wygląda konkurencja na Twoim rynku. Jaki jest potencjał rynku? Czym możesz się wyróżnić?

  • Czy mam wsparcie rodziny i bliskich w podjęciu tej decyzji?

Prowadzenie biznesu daje mnóstwo satysfakcji, ale wymaga też wyrzeczeń, zwłaszcza na początku. Na kogo będziesz mogła/mógł liczyć?

kolejnym kroku skupimy się na umowie franczyzowej. Do zobaczenia wkrótce!

Zapisz się do naszego newslettera

Śledź informacje od nas

Artykuły powiązane

Blog

Na co zwrócić uwagę, przed podpisaniem umowy franczyzowej

Zgodnie z obietnicą, wracamy do Was z tematem umowy franczyzowej. Poniżej znajdziecie najważniejsze kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę, czytając wzór umowy z potencjalnym franczyzodawcą. Warunki finansoweDokładnie przeanalizuj wszystkie aspekty finansowe umowy. Zwróć uwagę na opłatę licencyjną, opłaty sieciowe, opłaty technologiczne, marketingowe oraz wszelkie inne koszty związane z prowadzeniem działalności franczyzowej. Na tej podstawie będzie

Blog

Pytania, na które musisz odpowiedzieć, zanim kupisz franczyzę

Jeśli już wiesz, że lepszą opcją dla Ciebie jest model franczyzowy niż biznes oparty na własnym pomyśle, to możesz zrobić kolejny krok. Koniecznie odpowiedz sobie na poniższe pytania. Wykonaj to zadanie bardzo rzetelnie, bo tylko wtedy podejmiesz właściwą decyzję. Każda działalność (franczyzowa i model własny) wiąże się z ryzykiem. Nie ma branży i modelu wolnego od ryzyka

Chcesz przyspieszyć swój biznes?

Napisz do nas i pozostań w kontakcie

Scroll to Top