Marka osobista pozwala lepiej sprzedawać

Udostępnij nasze posty

Aby móc odpowiedzieć na pytanie, czy marka osobista pozwala lepiej sprzedawać, warto przypomnieć sobie, czym marka osobista jest.

A jest pojęciem ważnym i istotnym – takim, które cały czas przewija się w marketingu i o której wieloktornie mówił w wywiadach dr Cezary Wosiński

Czym jest marka osobista?

Personal branding, czyli marka osobista, to pojęcie odnoszące się w pełni do Ciebie. Tylko Ty jesteś odpowiedzialna za to, w jaki sposób odbierają Cię inni. W zasadzie, dotyczy ona nie tylko Twojego życia zawodowego, ale również tego prywatnego. To, jaka jesteś w życiu prywatnym, może być bowiem pełnym odzwierciedleniem tego, jak będą lub już odbierają Cię Twoi współpracownicy bądź osoby z branży. A rynek potrafi być naprawdę wymagający. Skrupulatnie sprawdza działania budujące Twoją markę. Zatem powinnaś pamiętać, że wszystko co robisz, musi Ciebie określać. Twoje działania muszą być przemyślane, – wtedy Twoja marka osobista pozwoli Ci się wyróżnić na tle innych.

Co składa się na markę osobistą?

Na personal branding składa się wszystko to, co mamy do zaoferowania. Wiedza, produkt, doświadczenie oraz umiejętność “sprzedania się” w internecie, reklamie i w social mediach ma znaczenie. Marka osobista powinna zapewniać korzyści materialne i niematerialne (np. poczucie dumy, prestiż).

Markę osobistą rozwijamy na każdym etapie życia. Doskonalimy ją poprzez rozwój talentów, doświadczenie zawodowe i nabyte umiejętności. Działania, które podejmujemy, również na nią wpływają. Definiując swoją markę, musimy odpowiedzieć sobie na nieco egzystencjalne pytanie: Kim jestem i do czego zmierzam?

Pierwszym etapem budowania marki osobistej jest jej audyt. To po stronie Twojej stronie, jako bizneswoman, właścicielki placówki franczyzowej, jest przygotowanie kompletnego audytu, który uwzględnia pełną mapę kompetencji, a więc definiuje:

wiedzę

umiejętności

doświadczenie

osobowość

prezentowaną postawę

rozpoznanie etapu marki

W procesie budowania marki osobistej ważne jest stworzenie DNA marki, czyli określenie wizji, misji i wartości oraz wskazanie mocnych stron, o których mówi się potem w mediach. Cel główny tworzenia marki osobistej to wzrost sprzedaży produktu wśród  klientów.

Marka osobista zwiększa wartość produktów oraz generuje popyt na nie. Trzeba jednak pamiętać, że zbudowanie silnej marki osobistej nie jest proste –  wymaga pełnego zaangażowania, koncentracji i działania w skupieniu.  Warto? Warto! Wzrost sprzedaży i zaufania wśród klientów jest tego wart.

Zapisz się do naszego newslettera

Śledź informacje od nas

Artykuły powiązane

Bez kategorii

SowardBiznes jest nośnikiem idei kompetencji przyszłości dla dzieci.

Kiedy tworzyłem  Soward myślałem, że w życiu przydają się umiejętności życiowe. Przydały się mnie, przydadzą się innym. A jeszcze, gdyby ktoś za dzieciaka nauczył mnie odporności psychicznej, budowania relacji, inteligencji emocjonalnej, uważności czy asertywności osiągnąłbym pewnie więcej. Gdyby ktoś, kiedy byłem dzieckiem nauczył mnie tego, co dziś nazywa się kompetencje społeczne, czy kompetencje przyszłości potrafiłbym

co to franczyza
Blog

Czym jest franczyza i na czym polega?

Co to franczyza? Chciałbyś założyć własny biznes, ale nie masz pomysłu, co to mogłoby być? Nie wiesz, od czego zacząć i przerażają Cię wszystkie formalności związane z założeniem działalności gospodarczej? A co, jeśli jest na to sposób w postaci sprawdzonego „gotowca” i nie musisz się o to wszystko martwić? To franczyza. W tym momencie zastanawiasz

Chcesz przyspieszyć swój biznes?

Napisz do nas i pozostań w kontakcie

Scroll to Top