Czy franczyza jest dla młodych?

Udostępnij nasze posty

Od wielu lat wśród przedsiębiorców krąży następujące przekonanie: „W biznesie nie należy ufać nikomu poniżej 30 roku życia”. Wielu z nich uważa, że ich młodsi współpracownicy nie podchodzą do biznesu poważnie, a franczyza jest dla nich za trudna. Co za tym idzie? Nie powinni zaczynać przygody z własną działalnością. Mamy na rynku pracy osoby nieprzygotowane do wyzwań, jakie niesie za sobą prowadzenie biznesu . To prawda. Ale generalizowanie i szufladkowanie całego młodszego pokolenia jest zdecydowanie niewłaściwe. Świat pełen jest przykładów, że sukces w biznesie nie zależy od wieku, ale pomysłu, zaangażowania, determinacji, a także odwagi, których to młodym ludziom nie brakuje.

Współczesna franczyza

Nasza rzeczywistość zmienia się bardzo dynamicznie, a z nią zmieniają się kolejne pokolenia wkraczające na rynek pracy. Młodzi ludzie bardziej niż kiedykolwiek wykazują chęć i gotowość do założenia własnej działalności. Wysoko stawiają poprzeczkę i wychodzą poza swoja strefę komfortu po to, aby spełnić marzenie o własnym biznesie. Bieżące trendy pokazują, że młodzi ludzie coraz częściej wchodzą w model biznesowy oparty o franczyzę. Wielu młodych przedsiębiorców właśnie od niej zaczyna swoją ścieżkę zawodową. Biznes franczyzowy do sprawdzona i bezpieczna koncepcja, która daje przedsiębiorcy gotowe rozwiązania skalowalnego, powtarzalnego i dochodowego modelu biznesowego, który może być trampoliną do kolejnych inwestycji.

Co sprawia, że młodzi ludzie coraz częściej sięgają po oferty z szerokiego wachlarza dostępnych na rynku biznesów? I czy franczyza się tutaj sprawdzi? Jakie cechy mają współcześni młodzi franczyzobiorcy? Od czego zależy ich sukces? Przyjrzyjmy się temu bliżej. 

Coraz więcej ludzi w wieku poniżej 25 lat postrzega, że franczyza, przedsiębiorczość i działalność biznesowa to główny sposób na osiągnięcie bezpieczeństwa, wolności finansowej i rozwoju. Cechą wspólną młodych przedsiębiorców jest ogromna motywacja, której nie osłabiają nawet pojawiające się na drodze do realizacji marzeń porażki. Dla wielu z nich są one wkalkulowane w drogę do osiągnięcia długoterminowego sukcesu. Strach przed porażką jest postrzegany bardziej jako lekcja, której należy się nauczyć, a młodzi przedsiębiorcy wydają się podnosić i zaczynać od nowa lepiej niż poprzednie pokolenia. Odwaga, kreatywność i chęć do wypróbowania różnych rozwiązań biznesowych to cechy charakterystyczne młodego pokolenia ludzi sukcesu. Franczyza sprawdzi się tu doskonale. 

Odwaga do działania

W tym miejscu należy wspomnieć o czymś, bez czego nie można odnieść sukcesu biznesowego w dzisiejszych czasach. Mowa o technologii. Młodzi przedsiębiorcy mają tu oczywiście przewagę. To młodzi w sposób naturalny bardziej zaznajomieni z nowinami technologicznymi i rolą, jaką one odgrywają naszym życiu. Pewnie i świadomie korzystają z rozwiązań jakie daje Internet, portale społecznościowe, a nawet bardziej zaawansowane narzędzie, które pomagają prowadzić i rozwijać biznes w każdym sektorze. W tym temacie młodzi przedsiębiorcy mają zdecydowaną przewagę nad swoimi starszymi kolegami.

Franczyza. Ocena ryzyka

Nie ma wątpliwości, że biznes wiąże się z ryzykiem. Jest wiele czynników, na które przedsiębiorcy nie mają wpływu, a które mogą zaważyć na losach ich firmy. Ostatni rok był tego przykładem. Nikt w żadnej z branż nie przewidział, że cały świat zostanie dotknięty negatywnymi skutkami pandemii. Młodzi przedsiębiorcy zdecydowanie łatwiej podejmują ryzyko, ale to nie oznacza, że zupełnie nie biorą go pod uwagę przy podejmowaniu decyzji biznesowych. Dlatego chętnie inwestują w przedsięwzięcia oparte o franczyzę, które dzięki sprawdzonym rozwiązaniom w znacznym stopniu ograniczają ryzyku niepowodzenia. Prognozuje się, że rok 2021 będzie rokiem jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju konceptów franczyzowych, zwłaszcza wśród młodych przedsiębiorców, którzy podążając w kierunku niezależności finansowej będą wybierać sprawdzone i bezpieczne modle biznesowe.

Pozytywne nastawienie

Start własnego biznesu zwykle wiąże się z pokonaniem kilku przeszkód. Można do nich zaliczyć pewne ograniczenia finansowe młodych przedsiębiorców, brak doświadczenia w prowadzeniu biznesu czy zarządzaniu zespołem. Takie cechy kandydata na franczyzobiorcę mogą na pierwszy rzut oka zniechęcać franczyzodawcę do dalszej współpracy. W tym miejscu należy jednak wspomnieć, o czymś, co może pomóc franczyzodawcy podjąć decyzję. Jest to podejście młodych ludzi do biznesu. Młode pokolenie biznesmenów odznacza się wyjątkowym entuzjazmem, zaangażowaniem i energią, które w znacznym stopniu stanowią o sukcesie ich przedsięwzięcia. Dzięki temu coraz więcej firm chce pracować z coraz to młodszymi partnerami. W zamian za wsparcie i mentoring oferują oni znanym i cenionym na rynku markom zastrzyk nowych pomysłów, świeże spojrzenie na cały koncept biznesu franczyzowego oraz determinację w dążeniu do finansowego sukcesu!

Źródło: www.franchisedirect.com

Zapisz się do naszego newslettera

Śledź informacje od nas

Artykuły powiązane

Bez kategorii

SowardBiznes jest nośnikiem idei kompetencji przyszłości dla dzieci.

Kiedy tworzyłem  Soward myślałem, że w życiu przydają się umiejętności życiowe. Przydały się mnie, przydadzą się innym. A jeszcze, gdyby ktoś za dzieciaka nauczył mnie odporności psychicznej, budowania relacji, inteligencji emocjonalnej, uważności czy asertywności osiągnąłbym pewnie więcej. Gdyby ktoś, kiedy byłem dzieckiem nauczył mnie tego, co dziś nazywa się kompetencje społeczne, czy kompetencje przyszłości potrafiłbym

co to franczyza
Blog

Czym jest franczyza i na czym polega?

Co to franczyza? Chciałbyś założyć własny biznes, ale nie masz pomysłu, co to mogłoby być? Nie wiesz, od czego zacząć i przerażają Cię wszystkie formalności związane z założeniem działalności gospodarczej? A co, jeśli jest na to sposób w postaci sprawdzonego „gotowca” i nie musisz się o to wszystko martwić? To franczyza. W tym momencie zastanawiasz

Chcesz przyspieszyć swój biznes?

Napisz do nas i pozostań w kontakcie

Scroll to Top